Gospodarstwa opiekuńcze

Fundacja Socjometr jest aktywnie zaangażowana w rozwój rolnictwa społecznego w Polsce. Gospodarstwa opiekuńcze to świadczona w gospodarstwie rolnym usługa w zakresie opieki dziennej i/lub integracji społecznej na rzecz osób i rodzin w celu poprawienia ich funkcjonowania. Kompleksowo wspieramy podmioty uczestniczące w tworzeniu rozwiązań instytucjonalnych umożliwiających funkcjonowanie gospodarstw opiekuńczych. Doradzamy organizacjom i osobom zainteresowanym ich prowadzeniem. Udzielamy wsparcia nie tylko pojedynczym gospodarstwom, ale wspieramy również samorządy lokalne w organizowaniu systemu gospodarstw opiekuńczych na danym terenie.

1. Doświadczenie i wiedza

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy posiadają wiedzę i umiejętności potrzebne do opracowania rozwiązań instytucjonalnych funkcjonowania gospodarstw opiekuńczych oraz zarządzania nimi.

2. Materiały dydaktyczne

Członkowie naszego zespołu tworzą i publikują naukowe treści związane z powstawaniem i funkcjonowaniem gospodarstw opiekuńczych.

3. Spersonalizowane rozwiązania

Rozumiemy, że każde gospodarstwo opiekuńcze jest wyjątkowe, dlatego nasze podejście jest indywidualne i dostosowane do potrzeb.

4. Tworzenie programu gospodarstwa opiekuńczego

Codzienne funkcjonowanie gospodarstw społecznych powinno być oparte na wykorzystaniu ich zasobów rolniczych. Wskazujemy możliwe rozwiązania w tym zakresie oraz pomagamy zorganizować działalność gospodarstw opiekuńczych.

Projekty

INTELIGENTNE WSIE

STRATEGIE ROZWOJU LOKALNEGO

AKADEMIA BADAŃ SPOŁECZNYCH

GOSPODARSTWA OPIEKUŃCZE

ZRÓWNOWAŻONE SYSTEMY ŻYWNOŚCIOWE I KRÓTKIE ŁAŃCUCHY DOSTAW